Natūralu ir/ar organiška

Paprastai bet koks gaminys gali tapti potencialiai kenksmingas dar iki tol, kol yra pagamintas. Kaip taip gali būti? Pavyzdžiui, jei levandos yra auginamos laistant jas įvairia chemija, įskaitant trąšas ir pesticidus, tai ta chemija neišnyksta be pėdsakų. Ji kaupiasi augale, todėl „natūralus produktas“ ne visada reiškia visišką „natūralumą“.  


Susijęs vaizdas


Natūralus produktas yra toks, kurio kelios arba visos sudedamosios dalys, pavyzdžiui įvairios gėlės, vaisiai ir kiti augalai, jų ekstraktai bei aliejai, vitaminai bei mikroelementai, yra neperdirbti ir natūralūs. Deja, dažniausiai nėra užtikrinama, ar augalai auginami visiškai be cheminių priedų, nors natūraliose kosmetikos ar higienos priemonėse neturėtų būti sveikatai kenksmingų medžiagų. Tokie reikalavimai yra gamintojų sąžinės reikalas, todėl DIMELO.LT bendradarbiauja su tomis įmonėmis, kurios stengiasi užtikrinti kuo grynesnių ingredientų naudojimą produktų gamyboje ir kurios renkasi pačias natūraliausias sudedamąsias dalis.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „organic logo“


Ar žinote, kaip gaminama organiška priemonė? Iš tiesų organiški bei ekologiški gaminiai yra tie patys gaminiai, tik skirtingos kokybės. Ekologiškos priemonės turi būti pagamintos iš natūralių, ekologiniuose ūkiuose išaugintų augalinių žaliavų, kuriuose turi būti užtikrinamas minimalus cheminių medžiagų kiekis. Tuo tarpu organiški gaminiai yra tie, kurie nuo pat augalų sėklų iki pat paskutinio ingrediento įdėjimo atitinka griežtus ekologinius reikalavimus. Organiškų produktų gamintojai ypač vertina savo pirkėjus ir yra atsakingi už tai, ką gamina, saugo mus supančią aplinką. Organiški ingredientai auginami ūkiuose, kur vietoje cheminių trąšų naudojamos augalinės kilmės trąšos, o su kenkėjais kovojama liaudiškais metodais. Tam, kad galutinis gaminys turėtų teisę būti pažymėtas ženklu „organiškas“, visas auginimo, išgavimo ir gamybos procesas turi atitikti itin aukštus ir griežtus saugumo reikalavinus. Visame gamybos procese nuodingi chemikalai yra pakeisti alternatyviomis nekenksmingomis priemonėmis, o patys ingredientai yra išgaunami atliekant natūralias ir aplinkai nekenkiančias procedūras (pavyzdžiui, šalto spaudimo metodus). Be to, organiškos kosmetikos pakuotės yra perdirbamos ir neteršiančios aplinkos. 

Organiškų priemonių privalumus atspindi pats gamybos procesas, t. y. naudojamos itin natūralios medžiagos, nėra kenksmingų cheminių priedų, pagaminta ne pramoninio konvejerio būdu, o mažomis partijomis su daug rankų darbo. Organiška kosmetika ir asmeninės higienos priemonės yra sertifikuotos priemonėsturinčios skaidrią kilmę ir nekenkiančios aplinkai bei žmonių sveikatai!